Naslovna Župne aktualnosti Božić RADOSNA VIJEST - BOŽIĆ NAŠ SVAGDAŠNJI
RADOSNA VIJEST - BOŽIĆ NAŠ SVAGDAŠNJI

Sveto vrijeme Adventa otvara svjetlo Utjelovljena Radosne vijesti.

Čekali i dočekali. Riječ Božja postala čovjekom. Obitelj i dijete u središtu pažnje.

Vrijedno je taj događaj iznova slaviti.

Slaviti ga na poseban način

Slaviti ga i noću i danju jer to je blagdan Božjeg Svjetla. Mlado Sunce s visine zasjalo je. Zasjalo je svim ljudima dobre volje.

Bog se usudio postati čovjekom. Kako je to smiona istina kad mnogi ljudi gube vjeru u čovjeka, Bog postaje čovjekom. Postao je jedan od nas. Živio je ljudski vijek potpuno i hrabro. Živio je punim životom. Svaki mu je trenutak bio ispunjen.

Tukla ga je ljudska zloba, zavist, prevrtljivost, laž, kleveta…. A On, do kraja pošten a suđen na smrt. On koji je do kraja predan Bogu.

Učini što je Bog učinio, postani čovjek. Daruj život a ne smrt. U djetetu je spas hrvatskog naroda. U djetetu je spas čovječanstva. Budi tako sretan!

• Budi sretan ovo je blagdan cijelog svijeta.
  • Ovo je blagdan ljubavi.
  • Ovo je blagdan obitelji.
  • Ovo je blagdan svjetla.
  • Ovo je blagdan kada voliš i voljen si.

Zato se Kršćani nikada neće umorit slavit Božić.

Uvijek su to nova nadahnuća i nova veselja.