Naslovna Struktura Župe Pastoralno vijeće
Pastoralno vijeće

Dana 7. listopada 2012. na bladan Gospe od Krunice, u srkvenom dvorištu postavljeno je
brončano poprsje DR. MARKU JOZINOVIĆU, vhrbosanskom nadbiskupu i utemeljitelju
župe Lug-Brankovići.Brončano poprsje izradio je akademski kipar Josip Marinović iz Zagreba.
U granitnoj stijeni uklesano je životno geslo Nadbiskupa:
"ZAKON BOŽJI BIO MU JE ZAKON ŽIVOTA".
Toga dana održana je svečana sjednica Župnih vijeća i voditelja župnih Zajednica.

ŽUPNO PASTORALNO VIJEĆE ( ŽPV )

ŽPV čine zauzeti vjernici laici koji u saziv vijeća ulaze po službenom imenovanju mjesnog biskupa Uzoritog kardinala Vinka Puljića ili po snazi službe koju vrše u župi.

Imenovanje članom Župnog pastoralnog vijeća u župi Lug – Brankovići, od 5. travnja  2001. godine, dobili su slijedeći:

• Tanja Slišković , profesorica hrvatskog jezika i knjiženosti
  • Jelica Filipović, ekon.teh. voditeljica velikog Župnog zbora
  • Vinko Filipović, elektro tehničar
  • Mato Jozinović, umirovljeni vojak
  • Drago Jukić, privatni obrtnik
  • Perica Jukić, dipl. el. ing.
  • Zoran Jukić, umirovljeni vojak
  • Marko Kajić, obrtnik- građevinar
  • Nikica Marinčić, profesor praktične nastave elektro struke
  • Stipo Pavlović, obrtnik - keramičar
  • Anto Tomas, obrtnik
  • Zoran Slišković, vozač
  • Anto Bakula, strojar, umirovljeni vojni časnik
  • Josip Lovrić, ravnatelj župne Sportske dvorane.

U ŽPV –u su po snazi službe koju vrše u župi sljedeći pastoralni suradnici:

• Slavica Antolović, vjeroučiteljica i voditeljica Molitvene zajednice
  • Anto Bakula, umirovljeni vojni časnik, koordinator samaritanaca
  • Pava Slišković r.Bjelopavlović, kuharica, voditeljica župnog domaćinstva i dijela župne administracije.
  • Jelica Filipović, ekonomski tehničar, ravnateljica MŽZ-a „Don  Luka Janjić“
  • Ilija Jozinović, privatni poduzetnik, voditelj župne nogometne ekipe seniora
  • Božana Markanović, vjeroučiteljica voditeljica Molitvene zajednice
  • Ivan Miličević, privatni poduzetnik, trener župne nogometne ekipe seniora
  • Karolina Perković r.Nakić, vjeroučiteljica, voditeljica Biblijske zajednice
  • Tanja Slišković, profesorica filozofije i hrvatskog jezika i književnosti, ravnateljica DV „Ivančica“ i „Pačje škole“
  • Bojan Tomas, dipl. iur., voditelj i trener stolnoteniske zajednice
  • Dragan Tomas, obrtnik-moler, voditelj župne nogometne ekipe juniora
  • Gabrijela Tomas rođ. Bošnjak, nastavnica razredne nastave, ravnateljica DŽZ-a «Mali slavuji»
  • Andrijana Tadić, orguljašica
    Kristina Tomas, djelatnica u Sportskoj dvorani

.

•

---------------------------------Vijećnici i suradnici u 2011 godini  na proljetnom zasijedanju---------------------------------------

Vijećnici s Kardinalom 2011.

Vijećnici na XXI sjednici
    2008.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

IZLET   PASTORALNOG   VIJEĆA

( 19. travnja 2009. )

Pravi proljetni dan sve odiše svježinom. Poslije pučke svete mise članovi Pastoralnog vijeća, radnici i suradnici naše župne zajednice išli su na izlet na rekreacijski centar, kako kažu stariji članovi vijeća „naš je centar a mi najmanje boravimo na njemu“. Nas dvadesetak i Župnik ovo nedjeljno popodne boravimo u našem centru. Malo kišice a onda sunce.Uz dobar ručak i koju kapljicu rada ruku čovječjih započesmo i naše druženje.

Od svih sportova boćanje dođe najzanimljivije, ne treba se puno kretati a vrijeme ide i nešto se događa. Poneki su išli u obilazak imanja. Dobro dođe i jedan neradni susret vijeća, onako da teme dođu same od sebe a ne da se o njima na veliko raspravlja. Nadamo se da će ovakvih susreta biti još i da će nas biti u većemu broju.

Tanja

15. Travnja  PASTORALNI VIJEĆNICI na Emausu

Nedjelja Tome apostola, bijela. U 12,15 sati krećemo s kote 200 m nadmorske visine na kotu 500 metara. Vrijeme prelijepo. Proljeće je u svakome kutku. Stižemo na Rekreacijski centar. Mnogo je i ostalog svijeta. No, mi ko vlasnici doma zaposjeli prostor. Čeka nas dobro pripremljena PEKA i dobro vino. Milina Božja, svi smo dobro raspoloženi.

Ovako ucakljenih očiju raspali se takmičarski duh za boćanje. Partija po partija, grupa po grupa stigosmo do pobjednika. Likuju…. neki, a neki poraz teško podnose. Pade prijedlog za još jednu PEKU.  I bi tako…. Mislim se…teško žabe u vodu natjerat, ja i nas na bogatu trpezu. Pomlatimo skoro sve, pa dobro se zalismo što crnim, što bijelim, a svi uzdišu ja dobra zraka… Starima se i brkovi smiju. Vrijeme kući, povika netko… Večer je … tako i bi…. Netko iz klape probaci kroz zube, Sretno…. Zbogom…

Pastoralno vijeće na EMAUSU - rekreacijski centar "Pazarić"

Pastoralno vijeće sa kardinalom 2003 godine