Naslovna Župna groblja
Župna groblja

„Neka Crkva, gdje je moguće, ima svoja groblja…“
Iz Zakonika kanonskog prava, kanon 1240

Kapela Žalosne Gospe-Komšići

GROBLJE ŽALOSNE GOSPE U KOMŠIĆIMA
To je groblje starije od sto godina. Župa ga je primila u naslijeđe od župe Radunice. Kasnije je župa sagradila novu grobljansku kapelu na temeljima stare drvene koja je vremenom stradala.  Tu se nalaze brojni stari spomenici.

Kapela Uzvišenja Sv.Križa - Zaglednik

GROBLJE UZVIŠENJA SVETOG KRIŽA NA ZAGLEDNIKU U LJUBATOVIĆIMA
Prvo je novoosnovano  groblje u župi, 1990.g. kada je sagrađena i grobljanska kapela. Ima iznimno lijep položaj u brdsko – brežuljkastom području Ljubatovića koji  razgraničava Brankovačku i Novošehersku kotlinu. Projektirano je tako da sredinom groblja prolaze dvije središnje staze koje se sijeku u sredini gdje je postavljen križ. U tlocrtu te središnje staze izgledaju kao križ. Groblje je parcelizirano tako da je za svaku obitelj predviđeno pet grobnih mjesta. Raspoređena su po redovima i stazama koje su usmjerene prema križu, središtu života kršćana.Ljepoti groblja doprinosi i ljepota prirode koja ga okružuje i ostavlja dojam mira, tišine i spokoja.

Kapela Sv.Mihovila-Lug

GROBLJE SVETOG MIHOVILA NA ZAJDNICI U LUGU
Osnovano je 1994.g. kada je sagrađena i grobljanska kapela. Smješteno je na lužanskoj strani Brankovačke kotline. Projektirano je kao i prethodno opisano groblje, s razlikom što je za obitelji predviđeno po sedam grobnih mjesta

Kapela Sv.Josipa- Gradina