Naslovna Župne propovijedi ŽIVOT PLODAN ZA VJEČNOST
ŽIVOT PLODAN ZA VJEČNOST

Poznata prispodoba o neplodnoj smokvi koja već tri godine iscrpljuje zemlju, i Gospodar misli da je toga dosta.

Smokva nije korisna. Iscrpljuje zemlju i time uzima od života drugima. Valja je posjeći. Sluge mole za još jednu priliku, za još jednu godinu.

Učinit će još stanovit napor. Okopat će je, i pognojiti. Neka se još počeka.

Koje je značenje te prispodobe?              Isto kao i svih drugih. Izrečene su da bi se svatko mogao u njima naći.

Pred nama je lik mučenika Stjepana. Kakav je to poticaj sv. Pavlu za obraćenje koji ga  sudi na smrt.

Gospodine, k meni dolaziš, ne samo tri godine, nego puno više godina. Ne znam ni sam kakve ti plodove mogu priuštiti, što Ti mogu ponuditi. Možda k meni dolaziš nadajući se plodovima obraćenja. A ja Tebe molim, počekaj još ove godine. Pričekaj do žetve i sazrijevanja. Potrudi se malo sa mnom. Imaj još strpljenja i nemoj posjeći biljčicu koja tako sporo raste. Počekaj me još ove godine, Gospodine…. Uhvatile me oluje u duhovnom životu: napasti, kušnje, mučne situacije a Tebi hvala za trud što me pripremaš za vječnost.