DOBRODOŠLI NA WEB STRANICE ŽUPE LUG-BRANKOVIĆI
VRHBOSANSKA NADBISKUPIJA!

Naslovna Župna događanja SUSRET ŽUPNIH PASTORALNIH VIJEĆA
SUSRET ŽUPNIH PASTORALNIH VIJEĆA

(Sarajevo, 13. ožujka 2010.) 

            Ovogodišnja tema Susreta župnih pastoralnih vijeća Vrhbosanske nadbiskupije je bila Godina svećenika i Memorija za solidarnost.

Riječ dobrodošlice je uputio uzoriti Vinko kardinal Puljić.

Svojim uvijek nasmijanim licem i riječima podrške ohrabrio je srca svima.

Pored ohrabrenja istaknu je i važnost katoličkog tiska u kući rekavši „Katolički tisak je propovjednik u kući“.

 

            Nas iz naše župe je išlo osmero. Išli smo čuti kolika je važnost svakog vijećnika i suradnika u župnoj zajednici. Jer i svećenik može biti dobar svećenik ako ima dobre župljane i dobre vijećnike i suradnike uz sebe.

            Predavanje je održao mr. Luka Tunjić. Istaknuo je važnost vođenja kronike, arhiva i matica u župi. Jer samo zapisano ostaje, ono što je zapisano ono svjedoči budućim generacijama o onomu što je bilo. Ako nema tragova teško je pronaći i pravi put. Ako nema zapisane riječi budućnost neće znati kakva je bila prošlost ni sadašnjost neće znati kojih se pogrešaka treba klonuti.

            Pored svega nabrojanoga možemo se pohvaliti da imamo u župi sve nabrojane aktivnosti koja pomažu rastu župne zajednice.  

            Treba razvijati solidarnost kroz caritas i volonterski rad. To sve pruža veliki znak nade i ohrabrenja u daljnje poglede. Ova godina je proglašena godinom svećenika u spomen na obljetnicu nebeskog rođendana sv. Ivana Marie Vianneya, zaštitnika svećenika.

            Nakon predavanja uslijedila je i sveta misa koju je predvodio Kardinal Vrhbosanski. Kardinalove riječi su uvijek hrana za mirnu dušu. Govorio je o vremenima, našim vremenima, teškim vremenima.

Ali ne! To nisu teška vremena, to su naša vremena koja su teška samo zbog toga što mi u njima živimo.

Svako je vrijeme teško na svoj način ali mi ga trebamo olakšati svojim življenjem.

Ova sveta misa je bila prava okrepa za dušu. Riječima Kardinala duša se nahranila pozitivnim razmišljanjem, nadom, vjerom…

            Nakon svete mise uslijedila je mala zakuska i druženje da se srede dojmovi. Bilo je lijepo, možda jedan od najljepših susreta župnih pastoralnih vijeća. Oko 170-ak vijećnika iz 60 župa svojim dolaskom su svjedočili potporu svojim župnicima i svojoj župnoj zajednici.

 

 

                                                                                                                    Tanja         

 

Copyright © 2009 Župa Lug - Brankovici. Sva prava pridržana.

PC Projekt
?>