PATRON ŽUPE

Rana sv. Misa  24. lipnja 2010.

Rani jutarnji sati, a već pristiže svijet sa svih strana.

Došli su svome Svecu.

Tišina! Molitva pred kipom, molitva pred slikom.

Sve nas okuplja Sveti Ivo.

Da svečanost Svete mise bude radosnija došla su nam i djeca iz Dječjeg ljeta kod Salezijanaca. Liturgiju su uveličali i naši mali pjevači svojim pjesmama.

Ranu Svetu Misu je predvodio salezijanac don Mihovil.

Poveznicu je našao između ove djece i Svetoga Ive.

Pitanje koje povezuje: „Što će biti od ovoga Djeteta?“ Kakav će biti život ove djece, svih nas koji smo djeca Božja. Danas slavimo dvadesetu obljetnicu posvećenja crkve, izgradnju žive zajednice Svetoga Ive. Riječ Božja je obilje gdje ima za svakoga, stol je pun, pristupite Gozbi ljubavi. Sveti Ivan je prst Božji, cijeli život je pokazivao na druge. Propovijedao, krstio, ali nisam ja, „Nisam onaj za koga me vi držite. Za mnom dolazi Onaj komu ja nisam dostojan odriješiti obuće na nogama. On će vas krstiti Duhom Svetim.“

Sve smo dobili kao dar.

Naš najveći dar je Isus.

Svatko je dar Božji, svi smo pozvani na svetost, na život za drugoga.

Sveti Ivan je izabran od majčine utrobe, a zašto smo mi izabrani?

Svatko neka prinese na oltar svoj život, ono što želimo da Bog promijeni.

A što ja dajem?

Svaki novi korak treba biti napravljen s Bogom. Život Kršćanina koji upire prst na druge, koji pokazuje put i pripravlja staze. Neka sveti Ivan i dalje bude zaštita i mir. Sveti Ivo, moli za nas!

Nismo stigli djecu i hodočasnike rane sv.Mise ispratiti, počela se slijevati rijeka hodočasnika za Puču sv.Misu.

Tanja