Naslovna Sportska dvorana OTVORENA JE SPORTSKA DVORANA !
OTVORENA JE SPORTSKA DVORANA !

(26. rujna 2010.)

Dvije godine rada, odricanja, znoja, žuljavih ruku…
Prvo ideja, pa temelji, ploča, zidovi, tribine, galerije, krov, mislili smo da je kraj. Ali onda su tek radovi otpočeli: stolarija, keramika, parket,oprema…vanjsko uređenje objekta i okoliša i došli smo do kraja.

Danas, u župi Lug-Brankovićima,svečano na nedjelju kada obilježavamo „Dan društvenih priopćavanja“,otvaramo našu Sportsku dvoranu „Don Luka Janić“.

Pučka sveta Misa bila je svečana, radosna, naš Župnik i oci dominikanci nisu krili radost zbog današnjeg dana. Svetu Misu je predvodio provincijal dominikanaca o.Anto Gavrić, uz koncelebraciju i asistenciju Alojza Ćubelića, priora zagrebačkog, patra Slavka Sliškovića, Kristijana Raiča, Zvonku Džankića, Matijasa Farkaša, Krunoslava Batinića, Ivana Gavranovića i Ivana Prskala.

Provincijal je istaknuo važnost današnjega dana.
Nesebično darivanje sve nas treba krasiti i živjeti za drugog.
To je poruka današnjeg Evanđelja.
„Drago mi je što jedno oko gleda vas i zna vaše potrebe, potrebe ovoga kraja, budno vas prati i nesebično se dariva. To je oko vašeg Svećenika.
On živi s narodom i za narod.
Vi živite jedno zajedništvo. I neka tako i ostane.“

Dominikance je predvodio naš otac Slavko koji su našim nogometašima darovali petnaest kompleta dresova.
U redovitim župnim vijestima Župnik zahvaljuje svima koji su na bilo koji način pomogli u gradnji i dovršetku ovog hrama kulture i sporta.
Nakon svete Mise krenuli smo svi prema dvorani.
Tribine su bile prepune. Utakmice su krenule!
Prva je košarkaška utakmica u kojoj su igrali naši protiv naših ili plavi protiv crvenih, tj. košarkaši u osnivanju.
Dalje su slijedile malonogometne utakmice.
Prvu malonogometnu  utakmicu igrali su Lug-Brankovići protiv  ekipe Globarica, predvođene vlč.Markom Mikićem,župnikom.
Drugu su igrali  svećenici ovoga kraja, koje je predvodio vlč.Vlado Pranjić, protiv Dominikanaca iz Zagreba

• Završnu utakmicu  odigrala su naša djeca. Tko su pobjednici i koliki je rezultat bio, to nećemo pamtiti. Ali ostat će taj trenutak otvaranja sportske dvorane „Don Luka Janjić“ dugo u sjećanju. Oduševljenje se nije krilo, vidjelo se po posjećenosti utakmica i zanimanju naroda. Pamtit će se i dječje oduševljenje kada su gledali zgoditke  na displej pokazivaču.

Kako je napisano na spomen ploči „Hrvatskom narodu na slavu i ponos“ a sportašima još dugo lijepih odigranih utakmica.
Druženje je nastavilo dvadesetak svećenika.

Tanja