Naslovna Župne aktualnosti Prvopričesnici "DANAS SMO SRETNI MI!" 2011
"DANAS SMO SRETNI MI!" 2011

„DANAS SMO SRETNI MI!“
Procesijom, na sedmu Vazmenu nedjelju, otpočela je svečanost Prve Svete Pričesti  u našoj Župi. Trg Sv.Ive okupan je sunčanim zrakama koje se u jutarnjim satima prelamaju na dječjoj bjelini. Svečani ulazak u svečano okićenu crkvu, prate  orgulje i glas obaju Župnih zborova.
Odzvanja pjesma:“Hajdmo djeco Bogu svome“.
Uz odani poklon Gospodinu, pozdrav Župnika, roditelje i sve prisutne pozdravljaju prvopričesnici:Petra Lovrić, Domagoj Marinčić i Vinko Ivandić. Prolomio se pljesak Puka Božjega.
Čusmo i Riječ Božju,  pa onda  Homiliju: NOINA LAĐA ZA NOVI BOŽJI SVIJET.
Uz odaslane poruke Evanđelja, prvopričesnici: Katja Mrkonjić, Barbara Lukić, Ivan Babić, Elena Marinčić, Nikola Slišković i Helena Tomas, u Molitvi vjernika poput cvijeća prinose Bogu svoje želje.
Uz prelijepi obred predaje Prvopričesničkih svijeća zapaljenih od Uskrsne svijeće, Prvopričesnici obnavljaju svoj Krsni zavjet i svoju ispovijest vjere.
A onda se prolomi glas:EVO BOŽE KRUHA VINA… dok prvopričesnici donose vino i kruh.
Opet su tu njihove molitve koje mole:Barbara Budim, Dario Marjanović, Katja Mrkonjić, Valentina Gavić, Barbara Lukić i Vinko Ivandić.
Okupljeni oko stola Kristova, svi se s uprtim pogledom radujemo Kristu koji dolazi. Čuje se snažni glas:Tvoju smrt Gospodine naviještamo, tvoje Uskrsnuće slavimo, tvoj slavni dolazak iščekujemo. Uz raširene ruke od srca izmolili smo svoju molitvu Ocu Nebeskom: Očenaš!
Prije nego rekosmo tri puta:“Evo Jaganjca Božjeg“ , Isusa pozdravljaju: Barbara Budim i Domagoj Marinčić.
Dirljivo je bio gledati djecu koja se prvi puta susreću s Kristom u  Hostiji. Još je dirljivije bilo slušati u isto vrijeme pjesme: O velik je Bog, Danas smo sretni mi, Oko stola Tvoga.
A onda njih 20 u jedan glas mole: „Dušo Kristova posveti me, Tijelo Kristovo spasi me..“
S toplim riječima:Ljiljane Šimić i Marka Grlić pođosmo u miru slaviti slavlje u svojim obiteljima.Uz poklik Bogu hvala, pjevamo i pjesmu svom dragom svecu Sv.Ivi.
Prvopričesnicima, njihovim roditeljima i prijateljima, čestitamo!!!

Svečano uređena crkva za Prvu Pričest