DOBRODOŠLI NA WEB STRANICE ŽUPE LUG-BRANKOVIĆI
VRHBOSANSKA NADBISKUPIJA!

PRVOPRIČESNICI 2013.

 Prva pričest u naoj župi (2. lipnja 2013.)


Pred oltar Kristov, u bijelini, čista srca, pristupili su naši Prvopričesnici, njih dvadeset šest. Dok je zbor pjevao pjesmu „hajdmo djeco Bogu svome...“ prvopričesnici su tiho ulazili u Kristov hram i odavali Mu poštovanje naklonom. Ta malena dječja srca od radosti su brže kucala jer su danas po prvi puta primila Isusovo sveto Tijelo. Prvopričesnici su u svojoj molitvi molili Isusa da im udjeli živu vjeru, čvrstu nadu i iskrenu ljubav prema svima, molili su za roditelje, za sve obitelji naše župne zajednice, za sve naše pokojne i da Isus sačuva mir, ljubav, radost i zajedništvo. Kod prinosa darova djeca su prinjela Bibliju , Kruh, Vino i Vodu. Uz Bibliju su prinjeli svoje želje da sve ono što su iz nje čuli hrabro ponesu u život i po tome žive. Kruh koji su danas prinjeli postat će Kristovo Tijelo koje će oni danas blagovati. Vino postaje Kristova krv koja će nas osloboditi od svih grijeha. U vodi Isus daje život, snagu i hrabrost da se uvijek napajamo vodom iz Kristova vrela. Danas su prvopričesnici došli Bogu svome, na Njegovu gozbu na kojoj nas hrani i sebe predaje za nas. Ljubav Božja grijehe ništi zato čisto srce Bogu dajmo i očuvajmo ga čistim neka uvjek ima dječju dobrotu i iskrenost.

OVOGODIŠNJI PRVOPRIČESNICI

 1. ANDRIĆ IVAN
 2. ANTONIA PRANJIĆ  
 3. ANTUKIĆ LOVRO
 4. BOŠNJAK IVANA
 5. BOŠNJAK MARKO
 6. BUDIMIR MARKO
 7. FILIPOVI ANTONIO
 8. FILIPOVIĆ BOŽANA
 9. GLORIJA JUKIĆ
 10. JOZINOVIĆ MARKO
 11. JOZINOVIĆ SANDRA
 12. JUKIĆ JULIJANA
 13. JUKIĆ KATARINA
 14. LUKIĆ MARKO
 15. MARINČIĆ  EMANUEL
 16. MARINČIĆ ZVONIMIR
 17. MARKOVIĆ MARIO
 18. PAVLOVIĆ LEONARDO
 19. PRANJIĆ IVONA
 20. SAMARDŽIJA MARIN
 21. SINANOVIĆ TOMISLAV
 22. SLIŠKOVIĆ ANTON
 23. SLIŠKOVIĆ NIKOLINA
 24. ŠUPUKOVIĆ  SARA
 25. TOMAS TOMISLAV
 26. ŽUTIĆ TOMISLAV
 

Copyright © 2009 Župa Lug - Brankovici. Sva prava pridržana.

PC Projekt
?>