DOBRODOŠLI NA WEB STRANICE ŽUPE LUG-BRANKOVIĆI
VRHBOSANSKA NADBISKUPIJA!

Naslovna Župna događanja SVETA MISA ZAHVALE
SVETA MISA ZAHVALE

 

 

  

  

  

 

 

 

 

 

 

 
 

 

U nedjelju 4. kolovoza 2013. održane su Svete Mise zahvale Bogu za dvadesetpetogodišnji zajednički rad župnika Matije Šimića i župljana župe Lug-Brankovići. U svečanom liturgijskom ozračju odaslane su poruke Župnika u prigodnoj propovijedi "BUDIMO ONI KOJI ISČEKUJU, A NE ONI KOJI OČEKUJU". Na kraju Svetog Misnog slavlja u 11:00 sati Župnik je istaknuo riječi zahvale svim darovateljima koji su podupirali izgradnju Pastoralnog centra koji je niknuo na diku i ponos Hrvatskom narodu ovoga kraja. 
Zaprimiviši prigodne darove, a osobito dar poklonjenog Auta čije je ključeve predao Marko Filipović, župnik je istaknuo snagu zajedništva ove Župne zajednice, uz želju da ta snaga koja je prožimala prošlost, prožme i budućnost. Upućena je poruka: dajemo Vam auto da možete ponovo k nama doći. Nakon Svetog Misnog slavlja radost zahvale i pozdrava nastavljena je na Trgu Sv. Ive.
 

Prigodni govor vijećnika Perice Jukića donosimo u cijelosti. 
Govor gosp.Perice Jukić, 4.kolovoza 2013. na Svetoj Misi zahvale i oproštaja.

Duh Sveti vodi Crkvu,
-Krist je glava Crkve,
-Crkva je zemaljski organizirana tako da biskupijama upravljaju biskupi, a župama župnici -Vjerni puk čini živu Crkvu.
-Iznad svega je Ljubav. Ljubav Božja. Kristov nauk se ostvaruje kroz Njegovu zapovijed ljubavi: „ljubite jedni druge kao što sam Ja ljubio Vas!“
Pisali smo našemu Biskupu, kardinalu Vinku u vezi premještaja župnika Matije. Iskazivali smo naše emocije i unutarnje neslaganje. Tražili smo od njega neka nam odobri s' našim župnikom Matijom zaokružiti pastoralni centar. Naše neslaganje i emocionalna pobuna nije bio poziv na nered, nego li izrastanje u Kristovoj zapovjedi. To je izraz našeg župnog jedinstva i ljubavi jednih za drugog. U svemu je jedan od nas i župnik Matija. Jedan od nas, a istodobno u svakom trenutku Kristov svećenik- glava ove župne zajednice. Naše emocije pokazuju kako nismo mjed što ječi niti cimbal što zveči.
Nama je držati se reda, Božanskog poretka i sklada. Makar se osjećajima i ne slagali sa premještajem, držati nam se Biskupovih odluka. Svima nam na znanje stavljam poruku uzoritog Biskupa, kardinala Vinka Puljića:

 

 -Premještaji svećenika po župama se planiraju i sprovode radi napretka i rasta Crkve u cjelini, dogovore se najmanje godinu unaprijed.
-ljubav  župljana prema svećeniku, tako i prema župniku Matiji,  pokazuje se i kroz poštivanje dužnosti koje ima svećenik.
-očekujem ozbiljno razumijevanje dobrih ljudi vaše župe.
-Iskren pozdrav i pastirski blagoslov.
Nakon ovih poruka su poduzetnici, naši župljani, napravili konkretne korake. Kupili su automobil, OKTAVIJU , koji u ime zahvalnih ljudi poklanjaju župniku Matiji. Poklonom izražavamo zahvalnost za pastoralnu izgradnju ove župe. Očekujemo redovite dolaske župnika Matije u pastoralni centar koji je nastao kao posljedica njegova rada na duhovnoj izgradnji ove župne zajednice.
Materijalna transformacija je vidljiva: od bare pored puta do povijesti upisane u čvrstom granitu. Takva je i pastoralna promjena ove župne zajednice.
Župniče Matija, zahvaljujemo Vam!
Ostajemo jedna Kristova zajednica, dijelovi tijela njegove Crkve, vođene Duhom svetim.

 

 

Copyright © 2009 Župa Lug - Brankovici. Sva prava pridržana.

PC Projekt
?>